Tekne Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli

Tekne Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli

Tekne Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli

Havaların ısınması ile deniz tutkunları tekne kiralamaya başladılar bile. Ahşap yapısıyla ve lacivert, yeşil tonlarıyla korsan gemilerine benzeyen gulet tekneler daha çok tercih edilirken katamaran, motor yatlar ve yelkenli tekneler de tatilcilerin tercihleri arasında yer alıyor.

Mavi yolcuklarda, kalabalık gruplar için özel tekne kiralamak daha cazip bir hal almıştır. Eski inanışa nazaran tekne kiralamak çok da pahalı bir seçim değil, hatta yaz sezonunda özellikle bayramlarda otel oda fiyatlarından çok daha uygundur. Tekne kiraladığınızda yiceklerinizi siz temin ediyorsunuz yani yemeğe ne kadar bütçe ayırmak istediğiniz size bağlı. Yunan Adaları’na ya da özel limanlara uğramayacaksanız tekne için verdiğiniz ücrette bir değişim olmuyor. Yakıt da bu ücrete dahil oluyor.

Ailenizle tatil yapıyorsanız veya kapalı bir grupsanız kaptan ve mürettebat sizin için önemli olacaktır. Bu durumda tekneyi eşi ile birlikte işleten bir yat bulursanız kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Mavi turda kiraladığınız teknenin temizliği de son derece önemli, bir hafta boyunca yattığınız çarşafların koktuğunun ya da tuvaletin temizliğinin aksatıldığının düşüncesi bile tekne turuna çıkma hayallerinden vazgeçirebiliyor insanı.

Tura çıkarken yanınıza çok fazla kıyafet almanızı önermeyiz zira tüm gün teknede denizin ve güneşin keyfini sürerken getirdiğiniz kıyafetler aklınıza gelmeyecek bile… Fakat bolca havlu almanızı şiddetle öneririz!

Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz:

Benzer Yazılar:

0 yorum

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz

Bu yazıya yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir