Fethiye’de Hangi Sporlar Yapılır?

Fethiye’de Hangi Sporlar Yapılır?

Fethiye’de Hangi Sporlar Yapılır?

Fethiye’de Hangi Sporlar Yapılır?

Fethiye’de Baba Dağı’ndan yapılan yamaç paraşütü atlayışları Fethiye’yi açıkcası Fethiye yapan en önemli spor dallarından bir tanesi. Bu yamaç paraşütü atlayışları ister amatör olun ister profesyonel olun size çok keyifli anlar yaşatacak atlayışlardır. Olağanüstü bir manzarayı yaklaşık yarım saat- bir saat boyunca gökyüzünden izleyebildiğinizölü denizin ‘Lagun’ denilen olağanüstü güzelliğini izleyebildiğiniz bir atlayış türü. Baba Dağı’nda yaklaşık 2000m’den yapılan atlayışlar söz konusu fakat daha alçaklarda daha amatörler için atlayışlarda söz konusu olabiliyor, hava durumuna göre bu seviyelerde değişebiliyor.

Bunun dışında çeşitli plajlarda dalgaların ve rüzgarın etkisiyle çeşitli su sporlarını yapmak mümkün bunların içerisindewindsurfing, kitesurfing, paragliding gibi aynı zamanda oradaki tesislerin desteğini alarak yapılan spor aktivitelerini yapmak da mümkün.

Fethiye’de aynı zamanda rafting yapabileceğiniz yerlerde mevcut, bunlardan en önemlisi en büyüğü dalaman çayı. Burada çeşitli parkurlarda arkadaşlarınızla birlikte rafting faaliyetlerinde bulunabilirsiniz.

indir

Fethiye – Saklıkent’in özellikleri nelerdir?

Saklıkent, Milli Park ilan edildikten sonra içinde bir takım özel işletmelerin faaliyet göstermesinden sonra ki buradaki özel işletmeler konaklama amaçlı değil daha çok yemek yeme, dinlenme amaçlı yerlerdir.

saklikent-fethiye

Saklıkent’in içinde dolaşanların işini kolaylaştıracak köprü gibi yol gibi bir takım araçlar artık var ancak 15km’lik yolun belli bir kısmından sonra bunları bulmak da çok zor. Aynı zamanda suyun mevsimine göre çok şiddetli olmasından dolayı ve çok soğuk olmasından dolayı dikkat edilmesi gerekiyor özellikle terlik giymek ve hatta ince giyinmek Saklıkent için sıkıntılı bir durum çünkü terlikler suyun içerisinden geçerken ayağınızdan çıkabiliyor ve kayabiliyorsunuz ve buz gibi suya düşüp soğuktan etkilenmeniz söz konusu olabilir bu yüzden dikkatli olmanızda fayda var.

ölüdeniz

Saklıkent’e hem ulaşabilmek hem de geri dönebilmek için Fethiye’den Ölü Deniz’den hemen hemen her yerden günübirlik safari turları var. Bunlarla saklıkent’e gidip ardından da ister Saklıkent’in içinde bulunan mekanlarda isterseniz etrafındaki antik şehrin tepeleri ve dağları arasındaki alabalık tesislerinde çok güzel bir yemek yiyerek bütün bir günü geçirebilirsiniz.

ölüdeniz6

Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz:

Benzer Yazılar:

0 yorum

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz

Bu yazıya yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir